(09/08-12)

Østfold Sjakkrets.

(FSS = Fredriksstad Schakselskap, SSK = Sarpsborg Sjakklubb, Moss = Moss Schakklub, IØSS = Indre Østfold Sjakkselskap og Halden = Halden Sjakklubb). Kildedokumentet til denne oversikten er verdt en titt.

Østfoldmesterskap i ordinær sjakk:

1973 Tom Zakariassen (FSS)

1974 Lars Kjølberg (FSS)

1975 Paul Johansen (Moss)

1976 Petter Haugli (Moss)

1977 Petter Haugli (Moss)

1978 Petter Haugli (Moss)

1979 Fred Ellingsen (Moss)

1980 Bernt Nordby (FSS)

1981 Bernt Nordby (FSS)

1982 Petter Haugli (Tao)   

1983 Petter Haugli (Tao)

1984 Fred Ellingsen (Tao)

1987 Frode Elsness (Halden)

1988 Arne Roger Simensen (SSK)

1992 Markus Lømo (FSS)   

1995 Roy Tore Nilsen (FSS)

1998 Arne-Roger Jensen (SSK)   

1999 Harry Andersen (SSK)

2000 Joachim Solberg (Moss)   

2001 Arne-Roger Jensen (SSK)

2002 Joachim Solberg (Moss)

2003 Arne-Roger Jensen (SSK)

2004 Arne-Roger Jensen (SSK)

2005 Joachim Solberg (Moss)

2006 Avduraim Dogani (FSS)

2007 Ole Kristian Førrisdahl (SSK)

2008 Paul Johansen (Moss)

2009 Joachim Solberg (Moss)

2010 Kenneth Hamre (SSK)

2011 Stian Johansen (Moss)

2012 Avduraim Dogani (FSS)

Østfoldmesterskap i hurtigsjakk:

1970 Andreas Gulbrandsen (Moss)

1971 Odd B. Johansen (FSS)

1972 Eilert Pettersen (FSS)

1973 Johnny Fossum (IØSS)

1974 Petter Haugli (Moss)

1975 Petter Haugli (Moss)

1976 Jahn Hanssen (Moss) - Vinner av turneringen var dog Svein A. Bjørnland (FSS), men han hadde ikke høy nok rating til å bli mester...

1977 Petter Haugli (Moss) og Tom Zakariassen (FSS)

1978 Tom Zakariassen (FSS)

1997 Øivind Johansen (SSK)

1998 Joachim Solberg (Moss)

1999 Jahn Spillum (Moss)

2000 Joachim Solberg (Moss)

2001 Arne-Roger Jensen (SSK)

2002 Joachim Solberg (SSK)

2003 Markus Lømo (SSK)

2004 Markus Lømo (SSK)

2005 Jahn Spillum (Moss)

2006 Arne-Roger Jensen (SSK)

2007 Arne-Roger Jensen (SSK)

2008 Arne-Roger Jensen (SSK)

2009 Joachim Solberg (Moss)

2010 Joachim Solberg (Moss)

2011 Arne-Roger Jensen (SSK)

Østfoldmesterskap i lynsjakk:

1933 Andreas Guldbrandsen (Moss)

1940 Kristian Kristiansen (Selbak)

1941 Petter Humlekjær (Arbeidernes Sjakkubb, Fredrikstad)

1942 Andreas Gulbrandsen (Moss)

1946 Andreas Gulbrandsen (Moss)

1947 Kristian Kristiansen (Selbak)

1948 Rolf Mørch Hansen (Selbak)

1949 Eilert Pettersen (Lahelle)

1950 Andreas Gulbrandsen (Moss)   

1951 Andreas Gulbrandsen (Moss)

1952 Andreas Gulbrandsen (Moss)

1953 Rolf Mørch Hansen (Selbak)

1954 Eilert Pettersen ("64")

1955 Eilert Pettersen ("64")

1956 Wilhelm Ramm (FSS)

1957 Rolf Mørch Hansen (Selbak)

1958 Odd Arntzen (Selbak)

1959 Odd Arntzen (Selbak)

1960 Odd Arntzen (Selbak)

1961 Odd Arntzen (Selbak)

1962 Asbjørn Andreassen (FSS)

1963 Odd Arntzen (Selbak)

1964 Ola Pedersen (FSS)

1965 Andreas Gulbrandsen (Moss)

1966 Lars Kjølberg (FSS)

1967 Lars Kjølberg (FSS)

1968 Lars Kjølberg (FSS)

1969 Ola Pedersen (FSS)

1970 Ola Pedersen (FSS)

1971 Lars Kjølberg (FSS)

1972 Lars Kjølberg (FSS)

1973 Ola Pedersen (FSS)   

1974 Ola Pedersen (FSS)   

1975 Ola Pedersen (FSS)

1976 Petter Haugli (Moss)

1977 Ola Pedersen (FSS)

1978 Svein A. Bjørnland (FSS)

1979 Paul Johansen (Moss)

1984 Petter Haugli (Tao)

1988 Øivind Johansen (SSK)

1994 Jahn Spillum (Moss)

1996 Joachim Solberg (Moss)

1997 Jahn Spillum (Moss)

1998 Joachim Solberg (Moss)   

1999 Joachim Solberg (Moss)

2000 Joachim Solberg (Moss)

2001 Arne-Roger Jensen (SSK)

2002 Joachim Solberg (SSK)

2003 Arne-Roger Jensen (SSK)

2004 Petter Haugli (Moss)

2005 Arne-Roger Jensen (SSK)

2006 Hogir Talat (FSS)

2007 Joachim Solberg (IØSS)

2008 Holger Blauhut (SSK)

2009 Joachim Solberg (Moss)

2010 Petter Haugli (Moss)

2011 Joachim Solberg (Moss)

Østfoldmesterskap for lag:

1923 FSS

1924 FSS

1925 FSS

1926 FSS

1928 FSS

1929 Halden

1930 FSS

1931 FSS

1932 FSS

1933 FSS

1934 FSS

1935 FSS

1936 Moss

1937 FSS

1938 FSS

1939 FSS

1940 Selbak

1941 FSS

1946 FSS

1947 SSK

1948 Selbak

1949 FSS

1950 Moss

1951 SSK

1952 SSK

1953 "64"

1954 "64"

1955 "64"

1956 SSK

1957 "64"

1958 "64"

1959 "64"

1960 "64"

1961 FSS

1962 FSS

1963 FSS

1964 FSS

1965 FSS

1966 IØSS

1967 FSS

1968 FSS

1969 FSS

1970 FSS

1971 FSS

1972 SSK

1973 FSS

1974 FSS

1975 Moss

1976 FSS

1977 FSS

1978 Moss

1979 Moss

1980 Moss

1981 SSK

1982 FSS

1984 Tao

1994 FSS (Ble spilt som hurtigsjakk)

1995 Moss (Ble spilt som lynsjakk)

1998 SSK

1999 Moss

2000 Moss

2001 Moss

2002 SSK

2003 SSK

2004 SSK

2005 Moss

2006 SSK

2007 SSK

2008 SSK

2009 SSK

2010 SSK

2011 SSK

2012 SSK

Østfoldmesterskap for lag junior:

2009 SSK

2010 SSK

2011 SSK

2012 SSK

Østfoldmesterskap for lag senior:

2009 FSS

2010 Halden

2011 Halden

2012 Moss

Østfoldmesterskap for lag hurtigsjakk:

2006 Moss

2007 Moss

2008 Moss

2009 Moss

2010 Moss

2011 SSK

Østfoldmesterskap for lag lynsjakk:

1976 Moss

1977 Moss

Juniormestere i ordinær sjakk:

1973 Eivind Kveinen (Moss)

1974 Gunnar Holmboe (FSS)

1975 Vidar Ingebretsen (Moss)

1976 Øivind Jensen (Moss)

1977 Knut Erik Johansen (Moss)

1979 Erik Høidahl (SSK)

1981 Rune Jørgensen (Halden)

2002 Eirik Søreng (IØSS)

2003 Jonathan M. Andersen (Moss)

2004 Hogir Talat (FSS)

2005 Hogir Talat (FSS)

2006 Hogir Talat (FSS)

2007 Hogir Talat (FSS)

2008 Kenneth Hamre (SSK)

2009 Kenneth Hamre (SSK)

2010 Kenneth Hamre (SSK)

2011 Stian Johansen (Moss)

2012 Jørgen A Sæter

Juniormestere i hurtigsjakk:

1970 Paul Johansen (Moss)

1971 Harald Olsen (FSS)

1972 Harald Olsen (FSS)

1973 Paul Johansen (Moss)

1974 Svein A. Bjørnland (FSS)

1975 Erik Høidahl (Rakkestad)

1976 Geir Afdal (Rakkestad)

1977 Knut Erik Johansen (Moss)

1978 Øivind Rognerudengen (FSS)

2001 Jonas A. Ingvaldsen (SSK)

2002 Håkon Haugsrud (FSS)

2003 Jonathan M. Andersen (Moss)

2004 Jonathan M. Andersen (Moss)

2005 Hogir Talat (FSS)

2006 Hogir Talat (FSS)

2007 Hogir Talat (FSS)

2008 Kenneth Hamre (SSK)

2009 Stian Johansen (FSS)

2010 Eirik Moltu (SSK)

2011 Jens Hofgaard Eikre (Halden)

Juniormestere i lynsjakk:

1955 Arne Sten (Askim)

1956 Leif Ekeli ("64")

1957 Kai Nilsen (FSS)

1958 Leif Ekeli ("64")

1959 Ola Pedersen ("64")

1960 Thorbjørn Skåksrud ("64")

1961 Thorbjørn Skåksrud ("64")

1962 Steinar Hansen (SSK)

1963 Lars Kjølberg (FSS)

1964 Thorbjørn Skåksrud ("64")

1965 Lloyd Lilleng (SSK)

1966 Åge Frøland (Moss)

1967 John Harald Jensen (Moss)

1968 John Harald Jensen (Moss)

1969 John Harald Jensen (Moss)

1970 Georg D. A. Barth (Moss)

1971 Harald Olsen (FSS)

1972 Paul Johansen (Moss)

1973 Åsmund Stokkeland (FSS)

1974 Svein Rishovd (Moss)

1975 Lars H. Lund (Moss)

1976 Erik Høidahl (Rakkestad)

1977 Geir Meum Olsen (Moss)

1978 Knut Erik Johansen (Moss)

1979 Trond Hammervold (Halden)

2001 Jonas A. Ingvaldsen (SSK)

2002 Kenneth Hamre (SSK)

2003 Erlend Halvorsen (SSK)

2004 Kenneth Hamre (SSK)

2005 Håvard Halvorsen (SSK)

2006 Hogir Talat (FSS)

2007 Kenneth Hamre (SSK)

2008 Stian Johansen (FSS)

2009 Kenneth Hamre (SSK)

2010 Kenneth Hamre (SSK)

2011 Mumin Aziz (SSK)

Juniormestere i lagsjakk:

1962 FSS

1963 FSS

1964 FSS

1965 FSS

1966 Moss

1967 Moss

1969 Moss

1970 Moss

1971 Moss

1972 Moss

1973 FSS

1974 Moss

1975 Moss

1976 Moss

1977 FSS

1978 Moss

1979 Moss

1980 SSK

1981 Halden

1982 SSK

1983 Moss

1984 Moss

2008 SSK

2009 SSK

Seniormestere i ordinær sjakk:

1998 Sigurd Stene (Moss)

1999 Lars Sæther (FSS)

2000 Jan Forsberg (SSK)

2001 Helge Rangøy (Halden)

2002 Anker Aasum (Halden)

2003 Anker Aasum (Halden)

2004 Anker Aasum (Halden)

2005 Jan Ludvigsen (FSS)

2006 Anker Aasum (Halden)

2007 Sadik Feraget (IØSS)

2008 Sadik Feraget (IØSS)

2009 Jahn Spillum (Moss)

2010 Anker Aasum (Halden)

2011 Sadik Feraget (IØSS)

2012 Tor-Egil Solberg (Moss)

Seniormestere i hurtigsjakk:

1997 Jan Forsberg (SSK)

1998 Erik Lind Pedersen (Moss)

1999 Ludvig Czilling (Moss)

2000 Anker Aasum (Halden)

2001 Helge Rangøy (Halden)

2002 Sadik Feraget (IØSS)

2003 Sadik Feraget (IØSS)

2004 Tore Thonstad (Moss)

2005 Jan Ludvigsen (FSS)

2006 Helge Rangøy (Halden)

2007 Jahn Spillum (Moss)

2008 Jahn Spillum (Moss)

2009 Helge Rangøy (Halden)

2010 Jahn Spillum (Moss)

2011 Odd Andersen (Moss)

Seniormestere i lynsjakk:

1997 Jan Forsberg (SSK)

1998 Vid Birkic (SSK)

1999 Ludvig Czilling (Moss)

2000 Vid Birkic (SSK)

2001 Sadik Feraget (IØSS)

2002 Sadik Feraget (IØSS)

2003 Helge Rangøy (Halden)

2004 Anker Aasum (Halden)

2005 Anker Aasum (Halden)

2006 Jahn Spillum (Moss)

2007 Jahn Spillum (Moss)

2008 Jahn Spillum (Moss)

2009 Jahn Spillum (Moss)

2010 Jan Ludvigsen (FSS)

2011 Odd Andersen (Moss)

Nestormestere i ordinær sjakk:

2008 Tore Thonstad (Moss)

2009 Tore Thonstad (Moss)

2011 Sadik Feraget (IØSS)

Nestormestere i hurtigsjakk:

2006 Tore Thonstad (Moss)

2007 Lars Sæther (FSS)

2008 Odd B. Johansen (FSS)

2009 Jan Forsberg (SSK)

2010 Helge Rangøy (Halden)

2011 Roar Hvesser (IØSS)

Nestormestere i lynsjakk:

2006 Jan Forsberg (SSK)

2007 Lars Sæther (FSS)

2008 Oddvar Eriksen (SSK)

2009 Oddvar Eriksen (SSK)

2011 Oddvar Eriksen (SSK)